چاپ سیلک اسکرین

رنگ چاپ سیلک چیست؟

رنگ چاپ سیلک چیست؟ سوالی که همیشه از ما می پرسند. اگر شما از جمله کسانی هستید که با چاپ سیلک و فرایندهای مربوط به آن آشنا هستید. شما باید درباره وسایل و ملزوماتی که لازم است شما برای استفاده از چاپ استفاده کنید، آشنایی لازم را داشته باشید. یکی از این وسایل مهم و کاربردی رنگ چاپ سیلک و رنگ مخصوص چاپ سیلک است. اگر دوست دارید درباره انواع و شیوه استفاده از رنگ مخصوص چاپ سیلک بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می کنم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

 

رنگ چاپ سیلک چیست؟

همیشه در همه هنرها استفاده از رنگ جلوه خاص و ویژه را به هنر و کار شما می دهد. به شکلی که خیلی وقت ها باعث می شود مخاطب و بیننده را به سمت کار شما جذب کند. مشخص است که در چاپ سیلک هم مانند همه کارها و هنرهای دیگر به انتخاب رنگ مناسب نیاز دارید. در چاپ سیلک هم شما احتیاج به رنگ مخصوص چاپ سیلک دارید. در غیر این صورت کیفیت کار شما نسبت به شکلی که باید انجام شود، پایین می آید. این کار باعث می شود تمام وقت، انرژی و هزینه ای که شما برای انجام چاپ کرده اید به هدر رود. پس حتما به این نکته برای انتخاب درست رنگ توجه لازم را داشته باشید.

رنگ چاپ سیلک انواع مختلفی دارد و شما نیاز دارید به این که بدانید از کدام رنگ باید در کجا و کدام قسمت از کار خود استفاده کنید. از جمله نکاتی که شما اول از هر چیزی باید برای شروع کار و استفاده از رنگ به آن توجه کنید، این است که انتخاب رنگ بسته به نوع و جنس کالایی که شما استفاده می کنید، متفاوت است. در نتیجه فکر نکنید که رنگ هایی که در این مقاله برای شما توضیح می دهیم می توانید در هر نوع چاپ و با هر نوع جنس استفاده کنید. بهتر است قبل از شروع کارتان درباره استفاده از رنگ مخصوص چاپ سیلک و شیوه ترکیب کردن آن ها با یکدیگر آموزش های لازم را ببینید. نیکو چاپ در این زمینه به خصوص در استفاده از رنگ مخصوص چاپ سیلک می توانید شما را راهنمایی کند. هم چنین آموزش های صحیح و کاملی را برای شما داشته باشد.

انتخاب رنگ چاپ سیلک

 

شیوه استفاده از رنگ چاپ سیلک

شاید برای شما سوال باشد که برای شروع کار با چند رنگ از انواع رنگ سیلک را تهیه کنیم؟
برای پاسخ به این سوال جالب است بدانید که در این نوع چاپ شما فقط به تهیه پنج رنگ اصلی چاپ یعنی سفید، مشکی، آبی، زرد و قرمز احتیاج دارید. البته که همین رنگ ها برای چاپی با کیفیت و تمیز کافی است. فقط باید حتما آموزش های لازم در رابطه با استفاده از رنگ چاپ سیلک را از قبل دیده باشید. در این قسمت برای خیلی از افراد سوال هایی پیش می آید. یک نمونه آن این است که در صورت تهیه این پنج رنگ تنوع رنگی ما برای استفاده از رنگ های متنوع پایین می آید. پس ما چگونه می توانیم طیف گسترده تری از رنگ های متنوع را داشته باشیم؟
در هنگام استفاده از رنگ مخصوص سیلک، باید خودتان توانایی خلق رنگ های جدید را داشته باشید. یعنی شما باید با ترکیب رنگ های اصلی، رنگ های بسیار بیشتر و زیبایی را بسازید. پس برای داشتن رنگ های متنوع اصلا نگران نباشید زیرا شما طبق سلیقه و با توجه به کاری که انجام می دهید، می توانید رنگ های متنوعی را خلق کنید.
نکته بسیار مهمی که در این بین حتما باید به آن توجه کنید، استفاده از نیروی با تجربه برای عملیات رنگ سازی است. زیرا در صورتی که رنگ اشتباه ترکیب شود یا افراد برای آماده کردن رنگ مورد نظر مشتری، تجربه کافی را نداشته باشد، رنگ شما از کیفیت پایین تری برخوردار خواهد بود. ممکن است حتی باعث شود طرح ساخته شده روی قطعه ماندگاری خوبی نداشته باشد. در صورتی که با انتخاب رنگ چاپ سیلک مناسب و ترکیب درست آن ها با یکدیگر می توانید علاوه بر داشتن چاپی با ظرافت بالا، از ماندگاری طرح مورد نظر خودتان هم مطمئن شوید.

 

رنگ مخصوص چاپ سیلک اسکرین

 

جوهر چاپ سیلک:

در کنار استفاده از رنگ چاپ سیلک، انتخاب جوهر مناسب نیز بسیار با اهمیت است. برای این منظور شما فقط می توانید یکی از رنگ ها را انتخاب کنید. برای این که بیشتر متوجه این موضوع شوید، استفاده از جوهر چاپ سیلک همراه را با یک مثال برای شما توضیح می دهیم. شما فرض کنید باید جوهر های براق یا جوهر های پف دار استفاده کنید که زیبایی خاصی را روی کار شما به وجود می آورد. یا مثلا نوع پارچه ای را که قصد دارید چاپ را روی آن انجام دهید، در نظر بگیرید.

به همین دلیل ممکن است این جوهر روی برخی پارچه ها از نتیجه و کیفیت بهتری داشته باشد. هم چنین در چاپ لباس از جوهر هایی استفاده می شود که پس از حرارت دیدن، قابل شست و شو در ماشین لباس شویی باشد. بعد از استفاده از جوهر در این مرحله ممکن است محصول رنگینی تولید شود که از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردار باشد به صورتی که بتوانید بارها و بارها از آن استفاده کنید.

 

انواع سبک های چاپ رنگی:

ما می توانیم انواع چاپ سیلک رنگی را به طور کلی تقسیم بندی کنیم. برای این کار می توان آن را به دو دسته تک رنگ و چند رنگ تقسیم کرد.
در چاپ سیلک تک رنگ شما نیاز به یک شابلون دارید. برای این کار شما باید یک رنگ را روی شابلون بریزید و سپس ادامه فرایند چاپ را انجام دهید. البته چاپ تک رنگ را نمی توان محدود به یک رنگ کرد. اگر شما فردی خلاق و ایده پرداز باشید، می توانید با استفاده از همین یک شابلون، رنگ های متعددی را روی یک شابلون در کنار هم استفاده کنید و طرحی زیبا خلق کنید.

اما چاپ چند رنگ که بیشتر آن را در چاپ تیشرت ها و لباس ها می بینیم، باید برای هر رنگ، یک شابلون تهیه کنیم. اگر شما هم از جمله کسانی هستید که دوست دارید استفاده از رنگ چاپ سیلک و ترکیب کردن آن ها را با یکدیگر به خوبی آموزش ببینید و انواع و اقسام تکنیک های چاپ سیلک را به خوبی یاد بگیرید، می توانید به نیکو چاپ مراجعه کنید. و کنار همه این موارد راهنمایی های لازم را از آن ها بگیرید.

 

استفاده از تکنیک تک رنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *